11

LISTOPADU

2024

Praha

KONGRESOVÉ CENTRUM PRAHA

VSTUPENKY

HUDBA K FILMŮM

«KMOTR»,«DOBRÝ, ZLÝ A OŠKLIVÝ», «LE PROFESSIONEL», «KDYKOLI V AMERICE», «LA PIOVRA» A DALŠÍ...

V PROVEDENÍ SYMFONICKÉHO ORCHESTRA
DIrigent
- MARCELLO ROTA (ITÁLIE)
SÓLISTÉ- LUDOVICO FULCI, NELLO SALZA,
SUSANNA RIGACCIOVÁ
(ITÁLIE)

VSTUPENKY

PŘÍBĚH ENNIA MORRICONEHO & NINO ROTA.

Ennio Morricone a Nino Rota jsou dnes právem považováni za ikony světové filmové hudby. Přehlídka věnovaná jejich tvorbě představí nejdůležitější etapy kariéry obou skladatelů, od ikonických písní šedesátých let až po melodie napsané pro filmy Sergia Leoneho a vytvořené pro Hollywood.

VSTUPENKY

Účinkující

MARCELLO ROTA

Vystudoval konzervatoř A. Vivaldiho v Alexandrii se třídou lesního rohu a Akademii Kijana v Sieně s třídou orchestrálního dirigování. Po svém debutu s RAI Symphony Orchestra v Turíně působí Marcello od roku 1995 v prestižních koncertních sálech po celé Evropě. Dirigoval slavné orchestry světa. Marcello Rota působil v La Scale několik sezón. A od roku 2004 je hlavním hostujícím dirigentem Českého národního symfonického orchestru. Mezi slavné sólisty, které doprovázel, patří Ratropovič, Geringas, Rampal, Kiri Te Kanava a mnoho dalších.Zvláštní místo v biografii umělce zaujímá účast na koncertu Andrea Bocelliho a Toscaniniho symfonického orchestru z Parmy v Bologni, kterého se zúčastnil papež Jan Pavel II. Velký operní repertoár slavného dirigenta zahrnuje hudbu Rossiniho, Verdiho , Puccini, Donizetti – celkem více než čtyřicet děl. Maestrova práce si mezi veřejností i kritiky vysloužila zasloužený úspěch.

SUSANNA RIGACCIOVÁ

Švédská zpěvačka italského původu získala hudební vzdělání na konzervatoři Luigiho Cherubiniho ve Florencii. Světově proslulou se stala díky vokálnímu doprovodu Morriconeho hudby k filmům Sergia Leoneho „Dobrý, zlý, zlý“, „Tenkrát na Divokém západě“, „Pěst dynamitu“. Rigacci se zúčastnil mnoha živých koncertů po celém světě. Opera Diva zpívá v šesti jazycích a působí v prestižních operních domech a koncertních sálech.Zpěvák spolupracuje s prestižními orchestry po celém světě. V roce 2011 se Rigacci zúčastnil festivalu Sanremo. V létě téhož roku pořádá sólový koncert In Canto Cinema. Na programu jsou hudební hity ze světoznámých filmů. Od roku 2001 je Susanna hostující hvězdou na koncertech a nahrávkách hudby Ennia Morriconeho a od roku 2020 je speciálním hostem hudebního Oscara.

LUDOVICO FULCI

Vystudoval klavír na Konzervatoři sv. Cecílie a na konzervatoři Licinio Refice ve Frosinone. V roce 1987 zahájil svou kariéru v oblasti filmové hudby. Nejprve jako pianista a klávesista a poté jako aranžér. Na tvorbě filmových soundtracků spolupracuje s významnými italskými skladateli. Fulci má v zavazadlech více než 100 filmů, do kterých aranžoval a redukoval melodie. Od dvoutisíciny spolupracuje s Ennio Morricone, aktivně se podílí na tvorbě všech skladatelových soundtracků. A kromě toho se podílí na koncertní činnosti nepřekonatelného mistra. Ludovico spojuje svou "klasickou" činnost s kariérou jazzového hudebníka, hraním ve světoznámých kapelách.

NELLO SALZA

Studoval hru na trubku na konzervatoři sv. Cecílie v Římě. Svou kariéru začal v orchestru divadla San Carlo v Neapoli, poté působil v Římské opeře. Dnes je prvním trumpetistou National Academy of Saint Sicily, Regional Orchestra of Toskánsko a RAI National Symphony Orchestra. Vyučuje na neapolské konzervatoři. V roce 2021 na festivalu v Sanremu Salza uvádí díla věnovaná památce Ennia Morriconeho, se kterým spolupracuje od roku 1984. Společně nahráli 250 soundtracků. V roce 1997 nahrál v tandemu s Nicolou Piovani soundtrack k filmu „Life is Beautiful“ a získal za něj Oscara. Nello se podílel na nahrávání Morriconeho písně „La Lettera di Lincoln“ pro film „The Abominable“ Osm“ od Quentina Tarantina. Píseň získala Oscara a Zlatý glóbus za nejlepší původní soundtrack.

MARCELLO ROTA

Marcello působí v prestižních koncertních sálech po celé Evropě od roku 1995. Dirigoval orchestry San Carlo v Neapoli, Teatro Massimo v Palermu, Enti Arena ve Veroně, Italský národní orchestr, Švýcarsko-italská filharmonie a Orchestr Státní opery v Mnichově.

SUSANNA RIGACCIOVÁ

Švédská zpěvačka italského původu získala hudební vzdělání na konzervatoři Luigiho Cherubiniho ve Florencii. Světově proslulou se stala díky svému vokálnímu doprovodu Morriconeho hudby k filmům Sergia Leoneho „Hodný, zlý a ošklivý“, „Tenkrát na západě“, „Hst dynamitu“.

LUDOVICO FULCI

Vystudoval klavír na konzervatoři Santa Cecilia a na konzervatoři Licinio Refice ve Frosinone. V roce 1987 začal svou kariéru ve filmové hudbě. Nejprve jako pianista a hráč na klávesové nástroje a poté jako aranžér. Spolupracuje s významnými italskými skladateli na tvorbě soundtracků k filmům.

NELLO SALZA

Studoval hru na trubku na konzervatoři Sainta Cecilia v Římě. Svou kariéru začal v orchestru Teatro San Carlo v Neapoli, poté působil v Opeře v Římě. Dnes je prvním trumpetistou National Academy of Santa Sicily, Regional Orchestra of Toskánsko a RAI National Symphony Orchestra.

VSTUPENKY

KONCERT SDIVADELNÍ DUŠÍ

Program vám umožní nejen slyšet díla nepřekonatelných mistrů naživo, ale také podniknout jedinečnou emocionální cestu po vlnách kreativity Roty a Morriconeho, ve které se věčná témata prolínají s vnitřním světem tvůrců. Ideovým inspirátorem projektu byl Marcello Rota, světově uznávaný dirigent. Hudbu z filmů hrají sólisté, kteří se zapsali do dějin italské i světové kinematografie: Nello Salza (trubka), Ludovico Fulci (klavír) Susanna Rigacci (soprán). Pod bezvadným vedením Maestra Morriconeho odehráli více než 500 koncertů po celém světě.

VSTUPENKY

11

LISTOPADU

2024

Praha

KONGRESOVÉ CENTRUM PRAHA

VSTUPENKY

HUDBA K FILMŮM

«KMOTR», «DOBRÝ, ZLÝ A OŠKLIVÝ», «LE PROFESSIONEL», «KDYKOLI V AMERICE», «LA PIOVRA» A DALŠÍ...

V PROVEDENÍ SYMFONICKÉHO ORCHESTRA
DIrigent- MARCELLO ROTA (ITÁLIE)
SÓLISTÉ- LUDOVICO FULCI, NELLO SALZA,
SUSANNA RIGACCIOVÁ
(ITÁLIE)

VSTUPENKY