05

kasİm

2024

İSTANBUL

BİLETLER

FİLM MÜZİKLERİ

«VAFTİZ BABASI», «Amerİka'da Bİr Zamanlar», «İyi, Kötü ve Çİrkİn», «LA PİOVRA»,  «Le Professİonel» VE DİĞERLERİ...

SENFONİ ORKESTRASI TARAFINDAN İCRA EDİLDİ
Şef- marcello rota (İTALYA)
Solİstler- Ludovico Fulci, Nello Salza,
Susanna Rigacci
(İTALYA)

BİLETLER

Ennİo Morrİcone ve Nİno Rota'nın Hİkayesİdİr.

Bugün Ennio Morricone ve Nino Rota, dünya film müziğinin efsaneleri olarak kabul edilmektedir. Onların çalışmalarına adanmış olan bu gösteri, iki büyük bestecinin kariyerlerinin en önemli dönemlerini gözler önüne serecek. Altmışlı yılların unutulmaz şarkılarından, Sergio Leone'nin filmleri için yazılan melodilere ve Hollywood yapımları için bestelenen eserlerine kadar geniş bir yelpazede, Morricone ve Rota'nın müzikleri izleyicilere sunulacak.

BİLETLER

Sanatçılar

MARCELLO ROTA'NIN

A.Vivaldi Konservatuvarı'nda Fransız kornosu sınıfından ve Siena'daki Kijana Akademisi'nde orkestral şeflik sınıfından mezun oldu. Torino'daki RAI Senfoni Orkestrası ile sahneye çıkışını yapan Marcello, 1995 yılından bu yana Avrupa'nın prestijli konser salonlarında çalışmaktadır. Dünyaca ünlü orkestraları yöneten Marcello Rota, La Scala'da birkaç sezon görev yaptı. 2004 yılından bu yana ise Çek Ulusal Senfoni Orkestrası'nın baş konuk şefidir. Rastropovich, Geringas, Rampal, Kiri Te Kanawa gibi ünlü solistlere eşlik etti. Sanatçının biyografisinde özel bir yere sahip olan, Papa II. John Paul'un da katıldığı, Bologna'da Andrea Bocelli ve Parma Toscanini Senfoni Orkestrası ile gerçekleştirdiği konserdir. Ünlü şefin geniş opera repertuvarı arasında Rossini, Verdi, Puccini, Donizetti gibi bestecilerin müzikleri yer almakta olup, toplamda kırkın üzerinde eser bulunmaktadır. Maestro'nun çalışmaları, halk ve eleştirmenler arasında hak edilmiş bir başarı kazanmıştır.

SUSANNA RİGACCİ'NİN

İtalyan kökenli İsveçli şarkıcı, müzik eğitimini Floransa'daki Luigi Cherubini Konservatuvarı'nda aldı. Sergio Leone'nin "İyi, Kötü, Kötü", "Vahşi Batı'da Bir Zamanlar", "Dinamit Dolu" filmlerine Morricone'un müziğinin vokal eşliğinde dünyaca ünlendi. Rigacci, dünya çapında çok sayıda canlı konsere katıldı. Opera Divası altı dilde şarkı söyler ve prestijli opera binalarında ve konser salonlarında sahne aliyor.Vokalist, dünyanın dört bir yanındaki prestijli orkestralarla işbirliği yapıyor. Rigacci, 2011 yılında Sanremo Festivaline katıldı. Aynı yılın yazında Kanto'da solo konser veriyor.Sinemaya. Program dünyaca ünlü filmlerden müzikal hitler içeriyor. Susanna, 2001'den beri Ennio Morricone'un müziğinin konserlerinde ve kayıtlarında konuk yıldız, 2020'den beri Müzikal Oscar'da özel konuk oldu.

LUDOVİCO FULCİ'NİN

St. Cecilia Konservatuvarı'ndan ve Frosinone'deki Licinio Refice Konservatuvarı'ndan piyano eğitimi alarak mezun oldu. 1987 yılında film müziği alanında kariyerine başladı, ilk olarak piyanist ve klavyeci olarak, ardından aranjör olarak çalıştı. Büyük İtalyan bestecilerle birlikte çalışarak film müzikleri oluşturdu. Fulci'nin melodilerini düzenlediği ve aranjman yaptığı 100'den fazla filmi bulunuyor. 2000 yılından bu yana Ennio Morricone ile işbirliği yaparak bestecinin tüm müziklerinin oluşturulmasında aktif rol oynuyor. Ayrıca, bu eşsiz ustanın konser etkinliklerine katılıyor. Ludovico, «klasik» çalışmalarını, dünyaca ünlü gruplarda çalan bir caz müzisyeni olarak kariyeriyle birleştiriyor.

NELLO SALZA'NIN

Roma'daki St. Cecilia Konservatuvarı'nda trompet eğitimi aldı. Kariyerine Napoli'deki San Carlo Tiyatrosu orkestrasında başladı, ardından Roma Opera Binası'nda çalıştı. Bugün, Aziz Sicilya Ulusal Akademisi, Toskana Bölge Orkestrası ve RAI Ulusal Senfoni Orkestrası'nın baş trompetçisidir. Ayrıca Napoli Konservatuvarı'nda ders vermektedir. 2021 yılında Sanremo Festivali'nde, 1984'ten beri birlikte çalıştığı Ennio Morricone'nin anısına adanmış eserler icra etti. Birlikte 250 film müziği kaydettiler. 1997 yılında Nicola Piovani ile birlikte «Hayat Güzeldir» filminin müziğini kaydederek Oscar kazandı. Nello, Quentin Tarantino'nun «The Hateful Eight» filmi için Morricone'nin «La Lettera di Lincoln» parçasının kaydına katıldı. Bu eser, En İyi Orijinal Film Müziği dalında Oscar ve Altın Küre ödüllerini kazandı.

MARCELLO ROTA'NIN

Marcello, 1995 yılından bu yana Avrupa'nın prestijli konser salonlarında çalışmaktadır. Napoli'deki San Carlo Orkestrası, Palermo'daki Teatro Massimo Orkestrası, Verona'daki Enti Arena Orkestrası, İtalyan Ulusal Orkestrası, İsviçre-İtalyan Filarmoni Orkestrası ve Münih Devlet Opera Orkestrası'nı yönetmiştir.

SUSANNA RİGACCİ'NİN

İtalyan kökenli İsveçli şarkıcı, müzik eğitimini Floransa'daki Luigi Cherubini Konservatuvarı'nda aldı. Sergio Leone'nin “İyi, Kötü ve Çirkin”, “Batıda Kan Var” ve “Yaralı Yüz” filmlerine Ennio Morricone'nin müziklerine vokal eşlik etmesiyle dünya çapında üne kavuştu.

LUDOVİCO FULCİ'NİN

Santa Sicily Konservatuvarı'ndan piyano ve Frosinone'deki Licinio Refice Konservatuvarı'ndan mezun oldu. 1987 yılında film müziği kariyerine başladı. İlk olarak piyanist ve klavyeci olarak, ardından aranjör olarak çalıştı. Büyük İtalyan bestecilerle işbirliği yaparak filmler için müzikler yaratıyor.

NELLO SALZA'NIN

Nello Salza, Roma'daki Santa Cecilia Konservatuar trompet çalmayı öğrendi. Kariyerine Napoli'deki Teatro San Carlo Orkestrası'nda başladı, ardından Roma Opera Binası'nda çalıştı. Bugün, Santa Cecilia Ulusal Akademisi'nin, Toskana Bölgesel Orkestrası'nın ve RAI Ulusal Senfoni Orkestrası'nın baş trompetçisidir.

BİLETLER

Tİyatro ruhlu bİr konser

Bu program, sadece eşsiz ustaların eserlerini canlı dinleme fırsatı sunmakla kalmayıp, aynı zamanda Rota ve Morricone'nin yaratıcılığına duygusal bir yolculuk yapmanızı sağlayacak. Ebedi temaların, bu büyük sanatçıların iç dünyasıyla harmanlandığı bu yolculuğun arkasındaki ilham kaynağı, dünya çapında ünlü orkestra şefi Marcello Rota'dır. Filmlerden müzikler, İtalyan ve dünya sinema tarihine adlarını yazdırmış solistler tarafından icra edilecek: Nello Salza (trompet), Ludovico Fulci (piyano) ve Susanna Rigacci (soprano). Maestro Morricone'nin kusursuz rehberliğinde, dünya genelinde 500'den fazla konser vermiş olan bu yetenekli sanatçılar, izleyicilere unutulmaz bir deneyim yaşatacak.

BİLETLER

05

kasİm

2024

İSTANBUL

BİLETLER

FİLM MÜZİKLERİ

«VAFTİZ BABASI», «Amerİka'da Bİr Zamanlar», «İyi, Kötü ve Çİrkİn», «LA PİOVRA»,  «Le Professİonel» VE DİĞERLERİ...

SENFONİ ORKESTRASI TARAFINDAN İCRA EDİLDİ
Şef- marcello rota (İTALYA)
Solİstler- Ludovico Fulci, Nello Salza,
Susanna Rigacci
(İTALYA)

BİLETLER