ankara
Aralık 7, 2023
дворец республики
alessandro
safina
BİR SENFONİ ORKESTRASI EŞLİĞİNDE
Biletler
DÜNYACA ÜNLÜ BİR İTALYAN TENORU
DÜNYACA ÜNLÜ BİR İTALYAN TENORU

Alessandro Safina çocukken müziğe hayrandı. Ailesi opera hayranlarına düşkündü ve bu tutkuyu oğullarına aktarmaya çalıştı. 17 Yaşında Floransa'daki konservatuvara girdi ve birkaç yıl içinde Avrupa'nın en iyi müzik tiyatrolarında solist olarak sahne aldı. 1989'da Kati Ricciarelli'nin adını taşıyan Uluslararası Vokal Yarışmasında birincilik ödülü hemen "La Boheme", "Sevilla Berberi", "Aşk İksiri", "Rusalka", "Eugene Onegin" operalarında aktif bir sahne çalışmasına ve başrollere dönüştü.

Biletler
EŞSİZ SES, DOĞAL ÇEKİCİLİK VE YARATICI CESARET

Safina'nın eşsiz sesi, doğal cazibesi ve yaratıcı cesareti ona uluslararası ün kazandırdı. Opera aryaları icra ederek klasik sanatı sıradan bir dinleyici için anlaşılır kılmayı hayal etti. Sonuç olarak, sanatçının kendisinin daha sonra "opera rock" olarak adlandıracağı yeni bir tür doğdu - pop müzik, akademik vokal, ruh ve müzikallerin unsurlarını birleştiren bir tarz.

Biletler

Hollanda'da Safina'ya büyük bir başarı geldi. "Insieme a te" albümündeki "Luna" single'ı 14 hafta boyunca Hollanda hit geçit töreninin zirvesinde kaldı. Albümün kendisi burada dört kez platin plak aldı ve üç düzine ülkede daha yayınlandı. Alessandro dünyaya Sarah Brightman, Elton John, Ewan McGregor, Barbara Hendricks, Sumi Cho ile çarpıcı düetler hediye etti. Ayrıca filmlerde rol aldı ve "Moulin Rouge" Baz Luhrmann da dahil olmak üzere film müziklerinde yer aldı.

Biletler
FOTOĞRAF GALERİSİ
Biletler
ankara
Aralık 7, 2023
дворец республики
alessandro
safina
BİR SENFONİ ORKESTRASI EŞLİĞİNDE
Biletler